Akcesoria do ćwiczeń

Akcesoria do ćwiczeń

Wyprzedaż

Wyprzedaż

Jaki gryf / sztangę wybrać?

| Kategoria: Wszystkie | Komentarz: 0

Jaki gryf / sztangę wybrać?

W tym wpisie skupimy się na wyborze gryfu / sztangi na naszą siłownię. Poprzednio pisaliśmy o stojakach pod sztangę. Ten wpis przeczytasz tutaj.

Gryfy będziemy używać przede wszystkim do wyciskania, ale także do większości ćwiczeń wielostawowych. Mowa tutaj na przykład o przysiadach ze sztangą czy martwym ciągu.

Mamy kilka rodzajów gryfów i ważne jest, żeby wiedzieć jakiego potrzebujemy?

Jaki typ stojaków pod szatngę możemy brać pod uwagę?

*Gryf do treningów typu body pump. Tego rodzaju sztangi preferowane są do treningów wytrzymałościowych oraz pod bardziej dynamiczne zajęcia ruchowe. Trenuje się na nich ze stosunkowo niewielkim obciążeniem lecz dynamicznie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby używać ich do klasycznego treningu siłowego. Ze względu na mniejsze rozmiary idealnie sprawdzą się w małych pomieszczeniach treningowych czy mieszkaniach. Jeśli szukasz takiego rozwiązania to na pewno zainteresuje Cię GBP01 od HMS.

* Sztangi proste. Idealne na domowe siłownie. Nadają się do wszystkich ćwiczeń od wyciskań poprzez martwe ciągi. Z ich użyciem można zrobić praktycznie każdy trening. Należy pamiętać, że do takich gryfów / sztang dedykowane są obciążenia z otworem o dużo mniejszej średnicy niż te olimpijskie. Jest to duży plus dla osób z mniejszym budżetem ponieważ tego typu obciążenia są dużo tańsze. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy wybrać różne typy obciążeń np. bitumiczne czy stalowe. Gryfy te możemy kupić w różnych długościach nawet i 200 cm długości.

* Gryfy hekasagonalne. Trap Bary. Są to specjalne gryfy dedykowane pod trening mięśni pleców i nóg. Bezpieczna konstrukcja pozwala wykonywać jeszcze bezpieczniej takie ćwiczenie jak martwy ciąg. Wytrzymałość takiego gryfu to ponad 200 kg. Powinniście zobaczyć naszą propozycję od K-Sport Trap Bar.

* Gryfy olimpijskie. Czyli coś dla tych bardziej zaawansowanych. Jeśli dźwigasz już duże ciężary i chcesz by Twoja siłownia była bardziej profesjonalna to jest to sprzęt dla Ciebie. Maksymalne obciążenie takiego gryfu to ponad 700 kg dlatego nawet trójboiści trenujący na swoich siłowniach będą mogli z nich korzystać. Średnica części chwytnej 30 mm zapewnia duży komfort ćwiczenia. Takie gryfy znajdziecie również u nas w sklepie dlatego warto zajrzeć tutaj.

U nas znajdziesz gryf jakiego potrzebujesz niezależnie od tego czy jesteś początkującym, zaawansowanym czy profesjonalnym sportowcem. Dzięki naszej ofercie będziesz mógł w 100 % wyposażyć swoją domową siłownię w potrzebny sprzęt.

Komentarze: 0

Zostaw swój komentarz