Akcesoria do ćwiczeń

Akcesoria do ćwiczeń

Wyprzedaż

Wyprzedaż

Jaki sprzęt do biegania wybrać?

| Kategoria: Wszystkie | Komentarz: 0

Niezbędnik biegacza. Jaki sprzęt do biegania wybrać?

Chcielibyście rozpocząć przygodę z bieganiem, a nie wiecie jak się do tego zabrać ? Przeczytajcie ten wpis. Na pewno dzięki niemu dowiecie się w co zaopatrzyć się by wasze treningi biegowe były przyjemne. Początkujący często myślą, że wystarczy ubrać tenisówki, założyć dresy i można spokojnie trenować bieganie.

Jeśli trening odbywa się w lipcu czy sierpniu to może się udać. Pytanie tylko czy taki trening będzie przyjemny i czy wybierzemy się na kolejny?

* Bielizna termoaktywna to podstawa. Docenisz ją szczególnie w chłodniejsze poranki czy wieczory. Chcemy docelowo biegać cały rok nie tylko w lato więc dobrze jest na początku o tym pomyśleć. Na przykład taki zestaw bielizny termo aktywnej od spokey DRY HI Optima. Bieganie w takiej bieliźnie to naprawdę duży komfort. Dodatkowo w zimniejsze dni unikniesz wychłodzenia organizmu i późniejszego przeziębienia.

* Odblask i opaska odblaskowa to podstawy bezpieczeństwa. Pamiętaj, że biegając wieczorem taki sprzęt powinien obowiązkowo znaleźć się w Twoim wyposażeniu. Zwykła opaska odblaskowa na ramieniu spowoduje , że będziemy dużo bardziej widoczni.

* Podstawą każdego treningu nie tylko biegowego jest odpowiednie nawodnienie. Szczególnie jeśli biegasz na dłuższych dystansach. Pojemny i wygodny bidon będzie idealnym rozwiązaniem.

* Rękawiczki i komin na szyję. Zdecydowanie powinniśmy pamiętać o nich szczególnie jeżeli biegamy wiosną czy jesienią. Poranki i wieczory bywają już wtedy zimne. Komin pod szyję to podstawa jeśli chcemy uniknąć przewiania czy przeziębienia. W naszym asortymencie znajdziesz wygodne kominy m.in. filmy Reebok.

* Wygodne buty dostosowane do terenu, w którym biegamy. Inny rodzaj obuwia wybierz do nawierzchni utwardzanych , a inny do biegów terenowych. Odpowiednio dobrane obuwie to komfort biegania i należyta ochrona stawów.

Mogło by się wydawać, że bieganie to żadna filozofia jednak dobrze jest odpowiednio się do niego przygotować. Bardzo często słyszymy, że ludzie odpuszczają po pierwszym treningu. Może właśnie dla tego, że przystąpili do niego bez odpowiedniego sprzęty i przygotowania. Ten wpis pomoże Ci dobrać odpowiednie wyposażenie tak by pierwszy trening był możliwie najbardziej komfortowy.

Komentarze: 0

Zostaw swój komentarz